Lída Holá, Lucie Martišková

Mami, tati, co je to ten Halloween?

grafická úprava Ondřej Fučík
ilustrace Lucie Martišková
ISBN 978-80-7470-523-6
počet stran 40
vazba váz.
formát 200 × 200 mm

Vyřezávané dýně, strašidelné masky, duchové a netopýři – prostě Halloween. Někteří lidé ho odmítají, jiné baví, a dost lidí mu moc nerozumí. Naše knížka vysvětluje jeho původ způsobem srozumitelným pro děti. Seznamuje s halloweenskými pověrami, ale připomíná i svátek Všech svatých a Památku zesnulých, tradičně zvanou Dušičky. Ukazuje, jak vznikaly mýty o strašidlech, jak se s duchy a démony vypořádávali lidé v minulosti a jak můžeme vzpomínat na ty, kteří nás předešli na cestě na věčnost.

Lída Holá je autorka a spoluautorka řady učebnic a učebních materiálů pro výuku češtiny jako cizího jazyka. Založila a řídí edice Čeština expres, Česky krok za krokem a dalších materiálů k výuce češtiny pro cizince (www.czechstepbystep.cz). Knížka Mami, tati, co je to ten Halloween? je její první publikací pro děti.

Lucie Martišková je česká ilustrátorka a výtvarnice. V minulosti ilustrovala několik knih pro děti i dospělé. Každoročně pořádá několik samostatných výstav svých obrazů. Pracuje ve výtvarném ateliéru Lumart — www.lumart.cz.

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole