David Klimeš

Vir

grafická úprava Zdeněk Trinkewitz
ilustrace Zdeněk Trinkewitz
ISBN 978-80-7470-424-6
počet stran 196
vazba brož.
formát 130 × 170 mm
rok vydání 2022
cena 249 Kč (vč. DPH)

Vítek nemá úplně dobré vztahy se svým otcem. Dobře ale ví, jak by zareagovaly úřady, kdyby se o něj alespoň trochu nestaral. Vztah plný nudy a prázdna prolomí nezvyklý rodinný výměnný obchod – syn si může půjčovat otcovy staré vůdcovské uniformy pro své večerní hudební show, ale za každou zápůjčku si musí poslechnout či přečíst kus pohnuté historie první půle 21. století, která rozhodně neodpovídá oficiálnímu dějepisu. Známé revoluční letopočty se míhají před očima, ale v úplně jiných souvislostech, než jaké se memorují ve školách. Vítek začíná pochybovat o dosud bezrozporné státní ideologii pomoci potřebným. Naivně si myslí, že se střetu se systémem dokáže vyhýbat a cíleně volí životní sešup. Pro koho a čím by mohl být vůbec ještě podstatný? Jak moc se plete… – Vychází za podpory Ministerstva kultury ČR.

David Klimeš je novinář a pedagog. Vystudoval historii a žurnalistiku. Publikoval odborné knížky (naposledy Doporučeno nezveřejňovat. Fungování propagandy, cenzury a médií v pozdně normalizačním Československu, 2022) i popularizační knížky (naposledy Česko versus budoucnost: naše dnešní krize a jak z ní ven, 2020, 2022). Nyní to zkouší s beletrií. Více info na www.davidklimes.cz.

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole