ukrgazeta.eu (25. 10. 2014)

[Recenze Чеський зошит]

Чернілевський презентував у Празі свій «Чеський зошит»

СУБОТА, 25 ЖОВТНЯ 2014 06:41 ХІТИ: 225

У четверг у камерній празькій кав’ярні „Синій орел“ український поет, викладач київського національного університету імені Карпенка-Карого, режисер Станіслав Чернілевський презентував власну збірку поезій «Чеський зошит».
Передісторія видання цієї книги саме у Празі пов’язана з тим, що навесні цього року пан Чернілевський тривалий час лікувався в одній з празьких лікарень через вогнепальні поранення, отримані ним під час лютневих протистоянь на Майдані у Києві.
 
Саме події на Майдані, власні переживання та враження інших учасників революційних подій надихнули автора до написання поезії сповненої глибокого символізму, болем та надією. Лейтмотивом більшості віршів є зрада, а вздовж усієї збірки ланцюжком проходить справжня історія, яку поет має на меті покласти в основу майбутньої повісті чи роману.
 
На презентації збірки були присутні чехи; українці, що мешкають у Чехії; українські волонтерки психологічної служби в зоні АТО (які наразі проходять стажування у Празі); координатори програми соціальної допомоги MEDEVAC, що уможливила лікування у Празі поранених майданівців; власне київські майданівці а також організатори та волонтери празького Майдану.
 
Упродовж творчого вечора пан Чернілевський декламував вірші зі своєї збірки, відповідав на запитання журналістів, тепло та з гумором спілкувався з гостями.
 
Збірка „Чеський зошит“ ілюстрована символічними картинами волонтерки празького Майдану, художниці Зінаїди Гаврилюк, яка брала активну участь в наданні допомоги пораненим майданівцям і зусиллями якої була видана ця збірка.
 
Тетяна Міхеєва, спеціально для Укргазети.eu

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole