Martina Tomancová (ed.)

Sborník Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka 2016

grafická úprava Lukáš Fairaisl
ISBN 978-80-7470-162-7
počet stran 144
vazba brož.
formát 144 × 205 mm
rok vydání 2017
cena 149 Kč (vč. DPH)

V pořadí již jedenáctý sborník Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) nabízí všem zájemcům další pečlivě připravený výběr z příspěvků přednesených během roku 2016 na společných pravidelných setkáních. Přednášející z řad odborníků, lingvistů a učitelů daného oboru opět nabízejí zajímavá témata z problematiky češtiny jako cizího jazyka. Novinkou tohoto sborníku jsou krátké prezentace nejenom mobilních aplikací, ale i jazykových her a doplňujících materiálů. Dále se autoři soustředí na specifika výuky různých jazykových úrovní. V oddílu výuky začátečníků se autorky dvou příspěvků zaměřují na produktivní řečové dovednosti a představí nám některé alternativní metody výuky. V části sborníku, věnované výuce mírně pokročilých, se autoři věnují specifikům použití autentických textů ve výuce. Toto téma rozšiřuje další příspěvek, který nám přibližuje využití korpusů ve výuce (autorka příspěvku nás zde seznámí s metodou Data-driven learning). Tento oddíl uzavírá obsáhlejší prezentace publikace Jazykové hry, kde může čtenář čerpat nápady pro svoji výuku, jakož i v příspěvku o výuce efektivní gramatiky. Třetí část sborníku je zaměřená na výuku středně pokročilých a věnuje se tématu konverzace a představuje hru Imaglee. Poslední oddíl této série, která se zabývá výukou pokročilých studentů, se zaměřuje na komunikační přístupy ve výuce češtiny jako cizího jazyka. Neopomíjenou roli hraje příspěvek o tvorbě učebních a testových materiálů, ve kterém autor mapuje problematiku autorského práva.

Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka, z. s. (AUČCJ) je odborná zájmová organizace učitelů češtiny jako cizího jazyka na všech stupních a typech škol i mimoškolských vzdělávacích zařízení. AUČCJ byla založena v roce 2003. Od té doby se uskutečňují pravidelná setkání a semináře, na kterých vystupují učitelé a odborníci z České republiky i ze zahraničí.


  • Lenka Suchomelová (ed.): Sborník Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka 2017

    V pořadí již dvanáctý sborník Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) nabízí čtenářům výběr těch nejdůležitějších a nejzajímavějších příspěvků přednesených na čtyřech pravidelných společných setkáních Asociace uskutečněných v roce 2017. Mezi přednášejícími se i v tomto roce objevili nejen specialisté z různých oborů, ale především lingvisté a učitelé jazyků. Ve sborníku zájemci naleznou prezentace zajímavých a užitečných… více

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole