Lenka Suchomelová (ed.)

Sborník Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka 2021

grafická úprava Lukáš Fairaisl
ISBN 978-80-7470-419-2 (Akropolis)
978-80-907554-8-2 (Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka)
počet stran 160
vazba brož.
formát 144 × 205 mm
rok vydání 2022
cena 199 Kč (vč. DPH)

V šestnáctém sborníku Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) čtenářům předkládáme výběr z příspěvků přednesených na čtyřech pravidelných setkáních AUČCJ uskutečněných v průběhu roku 2021. Vzhledem ke společenské situaci bylo v uplynulém roce nutné tři ze čtyř setkání uspořádat v online podobě, a tak se i témata většiny příspěvků týkala právě online výuky. Našimi přednášejícími letos byli učitelé češtiny jako cizího jazyka, učitelé češtiny jako druhého jazyka nebo lektoři dalších jazyků. Stejně jako v minulých letech jsme ke spolupráci přizvali také lingvisty a odborníky z dalších oborů. Prostřednictvím příspěvků čtenáře seznamujeme s nově vydanými učebnicemi češtiny pro cizince, učebnicemi pro děti s odlišným mateřským jazykem a dalšími užitečnými publikacemi. Zájemci se mohou dozvědět jak využívat různé online aplikace v individuální i skupinové výuce. Několik praktických příspěvků se zabývá přípravou, propagací a psychohygienou jazykových online lektorů. Nechybějí ani teoretičtěji orientované příspěvky, které nám např. ukážou jak využít jazykový koučink při práci se studenty nebo jak pracovat s dětmi s poruchami pozornosti. V neposlední řadě se podíváme na to, jak v lekcích z didaktického hlediska pracovat s adaptovanými literárními texty a uměleckým stylem obecně.

Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka, z. s. (AUČCJ) je odborná zájmová organizace učitelů češtiny jako cizího jazyka na všech stupních a typech škol i mimoškolských vzdělávacích zařízeních. AUČCJ byla založena v roce 2003. Od té doby se každoročně uskutečňují čtyři pravidelná setkání a několik metodických seminářů, na kterých přednášejí učitelé a odborníci z České republiky i ze zahraničí.


  • Lenka Suchomelová (ed.): Sborník Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka 2020

    V patnáctém sborníku Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) výběr z příspěvků přednesených na čtyřech pravidelných setkáních AUČCJ uskutečněných v průběhu roku 2020. V uplynulém roce se příspěvky na setkáních týkaly čtyř základnách témat: češtiny pro studium, češtiny v zahraničí, češtiny pro práci a češtiny v rodině. Mezi přispěvateli stejně jako v předešlých letech převažují učitelé… více

  • Lenka Suchomelová (ed.): Sborník Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka 2022

    V sedmnáctém sborníku Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) čtenářům předkládáme výběr z příspěvků přednesených na čtyřech pravidelných setkáních AUČCJ uskutečněných v průběhu roku 2022. Přednášejícími byli učitelé češtiny jako cizího či druhého jazyka nebo lektoři dalších jazyků, lingvisté a odborníci z dalších oborů. Sborník prostřednictvím úvodních příspěvků čtenáře seznamuje s nově vydanými učebnicemi češtiny… více

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole