Marek Toman

České sklo

grafická úprava Markéta Kudláčová
ISBN 978-80-7470-500-7
počet stran 376
vazba brož.
formát 121 × 167 mm
rok vydání 2024
cena 329 Kč (vč. DPH)
recenze Mezi řádky 18. 5. 2024
aktuality Uvedení knihy Marka Tomana

„Funkce váží víc než argument!“ – To ví každý, kdo se pohybuje ve světě diplomacie a je realista. A já jsem jenom rád, že si jedna z těchto věčných pravd našla cestu i do románu, navíc napsaného o mně samém. Je skvělé, když vaše celoživotní práce přinese takovéto výsledky!

Tragická událost na velvyslanectví v zahraničí přinutí českého velvyslance absolvovat rozhovor s psycholožkou.
Vedoucí diplomat, stárnoucí, tragikomický seladon, však před mladou ženou sveřepě obhajuje nejen svou nevinu, ale i svůj způsob vidění světa. Třebaže se schyluje k ruské invazi na Ukrajinu, projevuje svérázné pochopení pro ruskou perspektivu i způsob prosazování ruských zájmů. Satirický román s detektivními a psychologickými prvky vykresluje způsob uvažování mocných lidí, kteří se ve svém úsilí vždy soustředí  především sami na sebe.

Marek Toman již dříve úspěšně popsal historii Černínského paláce v románu Chvála oportunismu (2016), nyní se věnuje etapě diplomacie po r. 1989. – Vychází za podpory Ministerstva kultury ČR.

„Tihle mladí diplomaté, křehcí jako sklo.“

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole