Michael Stavarič, Michèle Ganserová

Fantastické chobotnice

Výprava do neznámého světa
ilustrace Michèle Ganserová
překlad Michaela Škultéty
ISBN 978-80-7470-495-6
počet stran 144
vazba váz.
formát 195 × 295 mm
rok vydání 2024
cena 499 Kč (vč. DPH)
recenze iLiteratura.cz 31. 5. 2024

Co mají společného oceán a vesmír? Jak vůbec vznikly chobotnice? A jak lidé? Co přesně jsou hlavonožci, a proč se jim říká tak legračními jmény? Chobotnice jsou nejstarší inteligentní tvorové na naší planetě, skuteční „mimozemšťané“, jejichž schopnosti nás nepřestávají udivovat. Michael Stavarič a Michèle Ganserová vytvořili naučnou knihu pro děti plnou překvapivých zvratů, která nabízí mnohem víc než pouhé předávání vědomostí.  Knihu, která je stejně neobvyklá jako chobotnice samy, která vybízí k zamyšlení i k vlastní tvorbě, která je plná vtipných detailů a barvitých popisů.

Že se přitom čtenář dozví to nejdůležitější o světle, Zemi, evoluci, genetice a tak dále, je téměř vedlejší efekt. – Vydání knihy podpořily Ministerstvo kultury ČR a rakouské Bundesministerium Kunst, Kultur, öffentlicher Dienst und Sport.

Tak vzhůru za dobrodružstvím do říše chobotnic!

Michael Stavarič (* 1972 v Brně), spisovatel na volné noze, překladatel a lektor žijící ve Vídni. Je autorem oceňovaných knih pro děti a mládež, románů, divadelních her a básní. Je držitelem mnoha ocenění. Za knihu Fantastické chobotnice obdržel mj. Rakouskou státní cenu za literaturu pro děti a mládež a Cenu města Vídně za dětskou knihu. V češtině mu vyšly např. knihy Děvčátko s kosou (Portál, 2015), Včelikář (MF, 2009) nebo Mrtvorozená Eliška Frankensteinová (Labyrint, 2010).

Michèle Ganserová (* 1995), ilustrátorka a grafička. Vystudovala bakalářské studium komunikačního designu na FH Aachen a následně pokračovala v magisterském studiu na Univerzitě aplikovaných věd v Mohuči, kde se specializovala na ilustraci a redakční design.

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole