Vít Peřina

Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu

ilustrace Galina Miklínová
grafická úprava Carton Clan
ISBN 978-80-7470-499-4
počet stran 144
vazba váz.
formát 170 × 170 mm
rok vydání 2024
cena 329 Kč (vč. DPH)

Komáři nemají lehký život. Nikdo je nemá rád a nejradši je každý hned zaplácne. Když se tedy mamince Márině narodí její v pořadí už tisící komáří synek, chce, aby měl jiný osud. A jiné jméno! Žádný Mára, Marin, Marek, Mareček jako všichni před ním, nýbrž ZDENDA. A Zdenda opravdu jiný je! Místo aby si mezi komářími slečnami vybral vhodnou nevěstu, jak se na každého komára sluší a patří, zamiluje se do krásné světlušky Soničky, která bydlí na stejné pasece. Zdenda však není jediný, komu se Sonička líbí…

Napínavý, dobrodružný příběh o tom, že se správnými přáteli po boku je možné překonat kdejakou nástrahu. A že za pravou lásku má smysl bojovat!

Knížka o lásce a síle přátelství, která je plná slovního humoru a komických situací, jež pobaví děti i jejich rodiče. – Vychází za podpory Ministerstva kultury ČR.

Vít Peřina (1978) je autor divadelních a rozhlasových her, převážně pro děti a mládež. Na svém kontě má více než tří desítky původních, většinou loutkových divadelních her, za které obdržel řadu festivalových a výročních divadelních ocenění (Ceny Divadelních novin, Ceny festivalů Skupova Plzeň, Mateřinka a další).

Galina Miklínová (1970) je česká ilustrátorka, výtvarnice, režisérka a scénáristka animovaných filmů. Ilustruje knihy předních českých autorů: Petra Stančíka, Aleny Mornštajnové, Marky Míkové, Radka Malého, aj. Dlouhodobě spolupracovala s básníkem a spisovatelem Pavlem Šrutem. Společně vytvořili, kromě jiných, bestsellerovou trilogii Lichožrouti. Je autorkou původní podoby lichožrouta coby živočišného druhu, která dala vzniknout úspěšnému stejnojmennému animovanému filmu „Lichožrouti“, jehož je režisérkou, výtvarnicí a spoluscénáristkou. Pro ČT natočila autorský večerníček O Kanafáskovi. Za své knihy a filmovou tvorbu získala mnoho tuzemských i mezinárodních ocenění.

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole