David Drábek

Ochechule

fotografie Patrik Borecký
grafická úprava Zdeněk Trinkewitz
ISBN 978-80-7470-401-7
počet stran 176
vazba brož.
formát 150 × 225 mm
rok vydání 2021
obsahuje obrazovou přílohou
cena 299 Kč (vč. DPH)
recenze iDNES.cz 14. 12. 2021
ČrO Vltava 9. 12. 2021
aktuality Uvedení knihy Ochechule

„Promiň, ale nikdy na mě nemluvila takhle srandovně bublanina.“
Chtěl jsem se urazit. Ale vzápětí mi došlo – co když jsem jídlo? Jsme v poušti, reinkarnoval jsem do nákypu a ta pavlopaní Laděna mě zdlábne!
Tak takhle se cítí potraviny? Omáčky a těstoviny a dorty mají duši? Mají city? Masox sní o lásce?
Pak je Kaufland koncentrák.

 

Dlouho očekávaný prozaický debut známého a oceňovaného dramatika a režiséra Davida Drábka (* 1970) se vzpírá jakékoli definici. Příběh života po životě v krajině podivného a fatálního časoprostoru postupně graduje a sklene se v krasosmutně humanistické vyprávění. Dobrodružství necelé desítky postav, jež je s existenciální ne-logikou a ne-výběrem vržena do situace „po smrti“, provede čtenáře zábavnou i přemýšlivou formou pomyslným labyrintem světa a popem srdce, tak jak tyto vlastnosti známe z nejlepších dramatikových her (Akvabely, trilogie Jedlíků čokolády ad.). Příběh Davida, Obry, Gabriela, manželů Fenkových, biblických Adama a Evy, i eponymní Stařeny a lehce hororové Emílie Dřevojánkové pobaví i pozuráží čtenáře malé i velké, včetně nečtenářů. Tento dlouho očekávaný prozaický debut dramatika se vzpírá jakékoli definici… – Vychází za podpory Ministerstva kultury ČR.

 

„Nejste lovci? My totiž nejsme zvířata, hele!“ A pan Fenek se pokusil postavit na zadní, což by se mu i podařilo, ale přidupl si oháňku a padl na bok, až to zadunělo.
„Jestli nás zabijou, tak budeme vědět, kvůli komu“ vřískla na manžela paní Fenková.
„Sem si narazil ten kyčel, ty chytrá!“
„Tu kyčel, neasi!“
„Hlavně že jsi to morče sežrala sama a nerozdělila se.“
„Nebylo to morče, byl to nějakej kus hroudy jenom.“
Obra zasáhla. „Klid, prosím vás. Vidíme, že nejste zvířata a nesníme vás. Hlavně jestli vy ňák… nekoušete, nebo nemáte blechy nebo vzteklinu nebo tak.“

Přihlášení k odběru novinek

Po zadání e-mailové adresy Vás budeme informovat o našich nově vydávaných titulech či prezentacích našich knih. Počet e-mailů nepřesahuje počet vydaných knih, takže se nemusíte obávat záplavy nevyžádaných mailů. Zaregistrováním vyjadřujete souhlas s použitím Vaší e-mailové adresy výhradně k odběru informací z nakladatelství Akropolis, Vaše data nebudou v žádném případě postoupena třetí straně.

* = vyžadované pole